پوست سيب زميني سرخ كرده همراه با پنير و ژامبون

مواد لازم براي 6 نفر:
سيب‌زميني متوسط= 6 عدد
روغن زيتون
روغن كانولا
نمك و فلفل
ژامبون= 6 برش نازك
پنير رنده شده چدار= 150 گرم
خامه ترش= ‌نصف پيمانه
پيازچه= ريز خرد شود
طرز تهيه:
1- ابتدا سيب‌زميني‌ها را خوب بشوييد و آن‌ها را با هر روشي كه دوست داريد (فر يا مايكروويو) بپزيد. اگر مي‌خواهيد با فر بپزيد روي سيب‌زميني‌ها را روغن زيتون بماليد و آن‌ها را درون فر به مدت يك ساعت با حرارت 400 درجه فارنهايت قرار دهيد تا درون آن‌ها خوب پخته شود و اگر از مايكروويو استفاده مي‌كنيد روي آن‌ها را روغن زيتون بماليد وهر سيب‌زميني را روي حداكثر حرارت به مدت 5 دقيقه بپزيد.
2- همزمان با پختن سيب‌زميني‌ها،‌ قطعات ژامبون را درون يك تابه با مقداري روغن، روي حرارت متوسط به مدت 10 دقيقه يا تا زماني‌كه ترد شوند حرارت دهيد. با استفاده از دستمال خشك‌كن آشپزخانه روغن‌هاي اضافي ژامبون را بگيريد، سپس آن‌ها را خرد كنيد.
3- سيب‌زميني‌ها را از درون فر خارج كرده و بگذاريد به اندازه كافي خنك شوند، ‌سپس آن‌ها را از درازا به دو قسمت تقسيم كنيد و با استفاده از قاشق درونشان را تا نيم سانتي‌متر مانده به پوست خارج كنيد.
4- درجه فر را تا 450 درجه فارنهايت افزايش داده و بيرون و درون سيب‌زميني‌ها را روغن كانولا بماليد و و به مقدار لازم روي آن‌ها نمك بپاشيد وهر طرف آن‌ها را به مدت 10 دقيقه درون فر حرارت دهيد سپس آن‌ها را از فر خارج كرده و بگذاريد كمي خنك شوند.
5- سيب‌زميني‌ها را روي شبكه سيمي فر قرارداده و درون آن‌ها را فلفل و پنير چدار و ژامبون سرخ كرده بريزيد و آن‌ها را ‌2 دقيقه ديگر يا تا زماني‌كه پنير آن‌ها ذوب شود حرارت دهيد.
6- سيب‌زميني‌ها را از فر خارج كرده و آن‌ها را درون ظرفي كه از قبل آماده كرده‌ايد قرار داده و روي هر كدام از آن‌ها، مقداري خامه ترش بريزيد سپس روي خامه‌ها را به عنوان لايه آخر، مقداري پيازچه قرار دهيد.
Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: